PALIČKOVANÁ KRAJKA LAĎKY DOSTÁLOVÉ

MOTTO: "S mými šperky je to jako s vínem...čím víc jich navrhnu, tím jsou lepší, propracovanější, zralejší..."

Narodila jsem se v Rychnově nad Kněžnou, školní léta jsem prožila ve Vamberku, kde jsem od 10 let navštěvovala Krajkářskou školu ve Vamberku. První ocenění jsem získala již ve 12 letech vyhrou v soutěži mladých tvůrců.

Od léta roku 2003 se věnuji vlastnímu navrhování a zpracování šperků a doplňků ke společenským šatům. Vytvořila jsem řadu kolekcí, které jsem poprvé prezentovala na módních přehlídkách v Luhačovicích (2003).  Fotky z některých mých dalších výstav a přehlídek najdete v odkazu "VÝSTAVY".
Ručně paličkované šperky v dekoltech žen podtrhují jejich ženskost a "křehkost" zároveň. Motivy ručně paličkovaných šperků vychází z mých představ a od roku 2004 je doplňuji překrásnými tvary minerálů jako jsou ametyst, hematit, vltavín, růženín, howlit, achát. . .  Nebojím se pracovat s prostorovým zpracováním květin a jejich rozmanitostí a barevností.

Některé mé šperky byly publikovány v časopisech:
"PALIČKOVÁNÍ"který vydává a distribuuje Iva Prošková, ale také v mezinárodním časopise, který vychází v několika zemích: "LACE EXPRES CANADA"

O.I.D.F.A je zkratka z francouzkého:
Organistaion Internationale de la Dentelle au Fuseau et a Aiguille (Organizace Mezinárodní Krajka Paličkovaná a Jehla)

Copyright © 2005 - 2011, www.ladka.eu - všechna práva vyhrazena